«5 підземелля» – «середньовічний» ресторан Львова

Львів завжди славився своїми незвичайними та яскравими закладами, і ця традиція залишається стабільною з року в рік. Так і цього року не обійшлося без гучних відкриттів.

1 червня 2019 за адресою площа Ринок, 5 відкрився новий ресторан «5 підземелля», витриманий в середньовічному стилі. Концепцію повторює інтер’єр, кухня і розваги. А для любителів туристичного Львова є ще один приємний плюс. Всім добре знайомі міські підземні екскурсії, але саме ця локація раніше була закрита. Зараз вона ідеально доповнила і замкнула програму.

З чого все починалося?

Щоб повністю перейнятися духом закладу, потрібно спочатку зрозуміти, де він знаходиться. Це підземелля однієї з найстаріших кам’яниць в центрі, під Італійським двориком і будівлею Історичного музею. Ще в 16 столітті в будинку оселилися перші монахи-єзуїти. Історія свідчить, що вони прибули в місто для відновлення костелу. Це наклало свій відбиток на «5 підземелля».

Але і це не кінець історії. Під час будівельних робіт власники ресторану виявили середньовічний меч, що колись належав лицарям Тевтонського ордена. Так і з’явилася ідея облаштувати заклад повністю в середньовічному стилі.

Тут досконально відновили грубі необроблені кам’яні стіни, автентичні склепи і навіть справжні вітражі в одному із залів. Всюди стоять масивні дерев’яні меблі, розставлено середньовічну зброю, щити і предмети побуту. Освітлюється ресторан справжніми свічками.

Офіціанти в «5 підземеллі» зустрічають гостей в чернечому одязі і пропонують випробувати монастирське вино і пиво. Так що спадщина єзуїтів не пропала даремно.

Що спробувати в «5 підземеллі»?

Ресторан примітний середньовічною кухнею, витончено переробленою на сучасний лад. Головне і фірмове блюдо – це мариноване в особливому соусі м’ясо на кілках. Ви можете замовити як свинину, так і курку. Маринується м’ясо близько 12 години, завдяки чому виходить особливо ніжним. А подається в глиняному посуді, який не дає йому остигати завчасно.

Зверніть увагу на юшку з кролика, салат з качкою і домашній хліб, який тут особливо ароматний. З десертів – тарти з заварним кремом і лемінгтони з ревенем. На барі ви знайдете кілька сортів місцевого пива і вина.

Чим зайнятися в підземеллі?

Ресторан «5 Підземелля» примітний не тільки кухнею, а й розвагами для гостей. Всі бажаючі можуть побачити справжній середньовічний меч і сфотографуватися в чернечій рясі. Хто хоче випробувати свої сили – може спробувати дістати з каменю Меч Обраного. Вважається, що він підкориться тільки тим, хто сильний духом, а не лише фізично.

Можете відчути себе справжнім середньовічним правителем на розкішному престолі з короною. І обов’язково дізнайтеся місцеву легенду про п’ятьох драконів – п’ять скульптур, які знаходяться в закладі. Погодуйте монетою Дракона Жадібності, не пропустіть Дракона Усамітнення і спробуйте відшукати Таємничого Дракона в склепах підземелля. Тим часом Голодний Дракон догляне за вашої трапезою, а Замріяний Дракон простежить за порядком в залі.

Хочете завжди бути в курсі цікавих місць і пам’яток Львова? Звертайтеся до нас в компанію Fest-Tour! Ми допоможемо завжди тримати руку на пульсі та знайдемо саме те, що вам потрібно!