Літо вже близько. Озера біля Львова, де можна купатися

З настанням тепла і наближенням пляжного сезону все актуальнішим стає питання, де ж можна покупатися. А головне, де це безпечно, комфортно і приємно.

Кілька варіантів є біля Львова:

  • «Бухта вікінгів» – це готельно-розважальний комплекс в 12 км від Львова з рестораном та різними розвагами для туристів. Тут можна орендувати мангали, є лазня, дитячі та спортивні майданчики, поля для баскетболу, волейболу та міні-футболу. На території розташувалися три озера. Поблизу найбільшого з них облаштований комфортний піщаний пляж з пірсом і душовими.

Щоб дістатися до «Бухти вікінгів», потрібно виїхати зі Львова в напрямку Бібрки. Ходять маршрутки, але від зупинки далеко йти. Найзручніше добиратися прямо до озера – на автомобілі. А якщо набридло засмагати, можна зайнятися риболовлею, верховою їздою, покататися на човнах і катамаранах.

Колись в цьому районі перебувала військова частина, і всі три озера були вириті для навчань. Найбільше та найглибше розташоване найближче до бази. Воно майже не заростає водоростями. Тут водяться раки, окуні і карасі. Дно біля берега – глинисте, а на глибині попадається мул. Через це при великій кількості людей в розпал сезону вода каламутніє. Але озеро добре прогрівається і досить зручне.

Друге озеро знаходиться вище. У ньому водяться великі ротани, карасі та товстолобик. Вода тут чиста, але більш прохолодна. Це озеро сильніше заростає. Третє – найдрібніше і повністю вкрите очеретом, тому не підходить для відпочинку, купання або риболовлі. Через те, що місцеві озера маловідомі, тут досить чисто і затишно.

  • Озеро Задорожнє знаходиться в Миколаївському районі. У народі його прозвали Байкалом. Фактично, це затоплений Дроговижський вапняковий кар’єр з чистою, прозорою і прохолодною водою. Його глибина – приблизно до 50 метрів. Довжина берегової лінії – понад 3 км.

Колись тут працював Миколаївський цементний завод. У 1940 році почалася розробка кар’єру, але незабаром війна призупинила будівництво. Використовувати цінний ресурс почали тільки в 50-х роках.

Сировина видобувалося тут відкритим способом, тому глибина кар’єру поступово збільшувалася. Спочатку вона не перевищувала 10 метрів. На під’їзді до озера досі можна побачити робочі цехи, де і обробляли вапняк. З тих пір технологія залишилася незмінною, але використовується вона вже в іншому кар’єрі.

Нормальному розвитку та видобутку сировини завадило невдале землевідведення. З одного боку кар’єр обмежували залізничні колії, з іншого – річка. Через це розвивати і розширювати його можна було або тільки на північ, або вглиб. Вже близько 60-х років, за словами очевидців, глибина була достатня для видобутку мармуру. Але точний рівень, якого досяг кар’єр до прориву, до сих пір ніхто не знає. Точно відомо лише те, що його глибина більша за глибину стандартних вапнякових родовищ в кілька разів.

  • Озеро Воля-Гомулецька знаходиться біля однойменного села в Жовківському районі, близько смт. Брюховичі. Біля нього розташувалася база відпочинку «Альбатрос». Крім пляжу і риболовлі на території діє готель та колиби, можна орендувати альтанку з мангалом.

Прямо до бази курсує пряма маршрутка від проспекту Чорновола. Також можна дістатися автомобілем. Відстань – близько 16 км. Тут – мальовничі краєвиди, приємне дозвілля і не надто багатолюдно. Можна відпочити сім’єю або компанією.

А щоб провести довгоочікувані вихідні максимально продуктивно і цікаво, звертайтеся до досвідчених гідів Fest-Tour у Львові! Ми підберемо для вас найкращі маршрути і розповімо, чим зайнятися і куди піти.