Львівський історичний музей. Найцікавіше для туристів

Один з найцікавіших, найстарших та багатих на експонати музеїв в Україні – Львівський історичний музей. Спочатку він був заснований в 1893-му році. Свій сучасний вигляд він отримав в 1940-му, коли воєдино об’єдналися будівлі самого історичного музею та Національного музею ім. Яна III.

Спочатку в колекцію музею увійшли тільки нечисленні експонати, які збереглися в архівах, магістратах та деяких приватних зібраннях. Перше музейне приміщення – архів в будівлі Міської ратуші. Трохи пізніше для музею короля Яна III магістрат придбав будівлю кам’яниці. Вже до 1918-го року під експозиції відведено відразу п’ять залів.

Поступово музей розширювався, переїхав в нове приміщення і нарешті впевнено розрісся після об’єднання. Зараз в ньому зберігається понад 330 тисяч різних експонатів, серед яких – археологічні знахідки, вироби місцевих майстрів, твори мистецтва та народної творчості, предмети побуту, знаряддя праці, прикраси, медалі, ордени, зброя, стародавні монети. В окремих залах зібрано меблі, картини, годинники, рідкісні екземпляри зброї інших країн. Деякі декоративні предмети і антикваріат навіть можна придбати в місцевому арт-салоні.

Експозиції та зали

Кожна експозиція присвячена своєму періоду або регіону. У музеї представлені такі відділи:

 • Археології;
 • Стародавній історії;
 • Історії західноукраїнських земель;
 • Історії української діаспори;
 • Визвольної боротьби;
 • Історичних коштовностей;
 • Музей Романа Шухевича;
 • Музей Євгена Коновальця;
 • Палаццо Бандінеллі;
 • Музей літературного Львова;
 • Арсенал.

У фонди музею також увійшли колекції деяких вже неіснуючих музеїв, на кшталт музею Наукового Товариства ім. Шевченко або музею ім. Любомирських.

Також в музеї можна вивчити і придбати тематичну літературу, присвячену краєзнавству, історії нашого краю, рідкісні музейні видання та періодику з унікальними публікаціями вчених.

Заходи та програма

На території Львівського музею постійно проводяться різні заходи. Наприклад, виставка «Давній Люблін» з фондів польського Люблінського музею, виставка «Львів в графіці» під патронажем генерального консула України в Кракові, виставка, присвячена Михайлу Вербицькому, автору національного українського гімну, тощо.

Тут також проводяться різні конференції та засідання, тренінги, семінари, засідання робочих груп, туристичні та екскурсійні програми.

Зараз Львівський музей зберігає не тільки численні елементи старовини, але і сповна передає атмосферу минулих епох. Будинки музею – перлини львівського Ренесансу. Ще одна секретна особливість для гостей – внутрішній дворик кам’яниці Корнякта, прозваний місцевими жителями італійським двориком. Тут постійно проводяться музейні вечори, виставки під відкритим небом, читання, концерти та інші заходи. Також тут завжди можна просто насолодитися навколишньою красою в приємній компанії, випивши запашної кави в затишній, теплій атмосфері.

А щоб дізнатися ще більше нового, звертайтеся до нас! Досвідчені гіди Fest-Tour напевно знайдуть, чим здивувати гостей Львова! У нас – тури, екскурсії та різноманітні програми на будь-який смак!