Мальовничі місця Карпат

Карпати – це одне суцільне мальовниче місце, тому що тільки гори можуть бути краще гір. Але все-таки ми в Fest-Tour хочемо поділитися з вами найцікавішими локаціями і природними пам’ятками.

  1. Карпатський національний природний парк. Завдання заповідника – зберегти унікальні зразки флори і фауни Східної Європи. Більше 90 видів рослин і тварин на території національного парку занесені в Червону книгу. Крім того, територія вражає ландшафтним розмаїттям. Саме тут можна побачити справжню красу Карпат.
  2. Синевир. Озеро Синевир по праву вважається одним з наймальовничіших куточків Карпат. Воно утворилося ще в післяльодовиковий період і знаходиться на висоті 989 м. Глибина озера досягає 10 м, а в найглибшій точці – 22. Навколо – унікальна природа, включаючи стародавні ялини віком понад 150 років. Крім того, Міжгірщина славиться стрімкими річками Теребля і Чорна Річка, а на Чорне Річці є ще й унікальний музей лісосплаву.
  3. Говерла. Найвища точка України – 2060 м. Назва Говерла перекладається як «сніжна гора», і не дарма, адже іноді сніг на її вершині затримується навіть влітку.
  4. Скелі Довбуша. Унікальний природний витвір – це серія окремих формувань висотою до 80 м. У кожної скелі є своя назва, і їх загадкові обриси породили десятки міфів і легенд. Не кажучи вже про багату історію цієї місцевості.
  5. Гора Близниця. Всі знають про Говерлу, але це не єдина вражаюча вершина Карпат. Близниця – одна з найкрасивіших локацій Свидовецького хребта висотою 1883 м. Тут проходить дуже багато літніх і зимових маршрутів різної складності.
  6. Водоспади в Яремче. Карпатські водоспади не найбільші, але вони зачаровують своєю красою. Насамперед варто відвідати водоспад Пробій. Колись його висота досягала разючих 25 м, але пізніше його підірвали, щоб полегшити сплав дерев. Не менш цікавий водоспад Гук висотою 15 м, який вважається одним з найбільших в Карпатах.
  7. Водопад Шипіт. Раз вже мова зайшла про водоспади, не можна проігнорувати ефектний каскадний Шипіт неподалік від села Пилипець. Струмок бере початок на Боржавських полонинах, і несе звідти довгоочікувану прохолоду і свіжість в літні дні.
  8. Манявський водоспад. Цей водоспад висотою близько 20 м спадає декількома каскадами і утворює невелике озеро внизу. Він знаходиться в ущелині за Манявським монастирем, і туди досить складно дістатися. Але видовище того варте!
  9. Озеро Несамовите. Одне з найвищих озер України – на висоті 1750 м. У нього традиційно льодовикове походження, тому воно залишається холодним навіть у розпал літа. Навколо – дивовижні гірські пейзажі, неприступні скелі і гострі хребти, вражаючі древніми і потужними формами.
  10.  Долина Нарцисів. Унікальна для Східної Європи локація знаходиться неподалік від Хуста в урочищі Кіреші. Долина розкинулася на висоті 180-200 м, і на її території росте майже 500 різних видів рослин, включаючи 16 видів орхідей і 15 рідкісних екземплярів з Червоної книги. Долина Нарцисів входить до міжнародної мережі біосферних заповідників ЮНЕСКО.