Музей народної архітектури та побуту у Шевченківському гаю

Одна з наймальовничіших і яскравих пам’яток Львова – Музей народної архітектури та побуту, що ховається неподалік від Високого Замку в просторому і барвистому Шевченківському гаю.

Етнографічний музей імені Климентія Шептицького створений в 1971-му році, і з тих пір поступово набув свого сучасного вигляду. Його первинне завдання – порятунок пам’яток архітектури, автентичних дерев’яних споруд, предметів народної творчості та побуту, інших характерних дрібниць, які були поширені в різних регіонах Західної України.

На території музею можна відшукати зразки родом з Гуцульщини, Бойківщини, Лемківщини, Поділля, Волині, Буковини, Закарпаття, Львівщини та інших регіонів. На кожен з них припадає свій сектор. Вони виконані у вигляді невеликих сіл з прикладами житлових будинків, господарських споруд, виробничих, сільськогосподарських, релігійних та інших об’єктів. У всіх приміщеннях збережені або реконструйовані автентичні інтер’єри, завдяки чому можна в повній мірі вивчити спосіб життя наших предків, дізнатися, чим вони цікавилися, як працювали чи як відпочивали.

Трохи історії

Спочатку ідея створення музею належить Іларіону Свєнціцькому, який і розпочав перші роботи ще в 1920-х роках. Але це був тільки початок.

Приблизно в той же час жителі села Кривка після будівництва нової церкви вирішили позбутися старої. Стара ж дерев’яна церква святого Миколая 1761-го року відрізнялася незвичним оформленням і архітектурою, якими перейнявся мистецтвознавець та поціновувач старовини Михайло Драган. За допомогою однодумців, йому вдалося переконати жителів не чіпати церкву, а пізніше, за сприяння Андрія і Климентія Шептицьких, церкву вдалося акуратно розібрати та перевезти до Львова. Саме вона і стала першим експонатом майбутнього музею.

Фонди, факти та розмах

Львівський музей народної архітектури та побуту – один з найбільших європейський музеїв під відкритим небом. Його територія займає більше 36 гектарів, на яких – понад 100 зразків народної архітектури. В основному, це дерев’яні споруди. Найстаріший будинок датується 1749-м роком. Цікаві також карпатські господарські та лісогосподарські споруди.

Серед десятків тисяч експонатів у фонді музею – національний одяг, музичні інструменти, ікони, прикраси, кераміка, рукописи та інші незвичайні зразки.

Що стосується природних ресурсів, тут химерно переплітаються горбисті ландшафти, ретельно відновлена ​​і виходжених карпатська рослинність та любовно перенесені будівлі. Загальна територія парку – понад 80 гектарів.

За роки існування тут побувало кілька мільйонів туристів. Щорічно музей в Шевченківському гаю відвідують близько півтори сотні тисяч гостей.

Вартість входу (2017 рік ) – 30 грн для дорослих і 20 грн – пільговий.

Музей народної архітектури та побуту – одне з улюблених місць відпочинку місцевого населення та гостей Львова. Він розташований недалеко від центру міста. Достатньо лише трохи відійти в сторону, щоб зануритися в новий захоплюючий світ. Тут часто проводяться різні заходи, експозиції, фестивалі, концерти народної музики та галасливі і барвисті фольклорні ярмарки.

А щоб дізнатися ще більше про львівські пам’ятки та цікаві місця, звертайтеся до нас! З Fest-Tour завжди легко бути в курсі актуальних програм, турів містом Лева і екскурсій за місто на будь-який смак!