Найвідоміші фонтани Львова

Львів може похвалитися не одним десятком красивих фонтанів, які рятують в спеку і просто прикрашають місто. Про найвідоміших і найцікавіших з них ми в Fest-Tour і хочемо розповісти сьогодні.

  1. Фонтан перед Оперним театром. Один з головних міських фонтанів, зокрема завдяки унікальному розташуванню. Спочатку це була велика повноводна чаша з декількома потоками води. Пізніше затвердили проект реставрації алеї, який включав створення нового сухого фонтана з музикою та підсвіткою.
  2. Фонтан на Площі Ринок. Одна з найцікавіших пам’яток історичного центру Львова. Колись саме в цих місцях були перші колодязі, до яких підвели воду в кінці 18 століття. Пізніше на їх місцях встановили скульптури грецьких богів авторства Гартмана Вівтвера. Це Нептун, Діана, Адоніс та Амфітріта. Імовірно їх встановили до повернення імператора Франца І та після перемоги над Наполеоном. Це парні фонтани, які відповідають стихіям води і землі.
  3. Фонтан із скульптурою Матері Божої. Він знаходиться на проспекті Свободи. Його встановили після створення підземного колектора, коли одне з джерел вирвалося назовні. Воду підвели в кам’яний колодязь, який на той час стояв на місці нинішнього пам’ятника Міцкевичу. У другій половині 19 століття з ініціативи графині Северини Петеськой, фонтан прикрасили скульптурою Божої Матері. Але в 1904 році його перенесли на нове місце, а скульптуру відновили за роботою Міхала Лужецького.
  4. Кульбаби. Цей фонтан на вході в Парк культури і відпочинку ім. Б.Хмельницького створили в 70-х роках. Фактично це цілісна композиція з шести окремих фонтанів, які нагадують кульбаби.
  5. Колодязь з Левами. Чарівний фонтан простоював без діла 70 років, і ось нарешті він знову радує містян. У 19 столітті це був фонтан з питною водою, яку спеціально підвели з джерела. Декоративні скульптури з’явилися набагато пізніше. Згодом джерело вичерпало себе, і фонтан припинив роботу. Але в 2017 році його розчистили, оновили і знову запустили.
  6. Фонтан закоханих. Порівняно новий красивий музичний фонтан запрацював в 2013 році. Він знаходиться на проспекті Чорновола навпроти готелю Львів. Раніше на його місці був радянський світломузичний фонтан Каскад, але він остаточно перестав працювати в 90-х. Скульптурна композиція фонтану закоханих розповідає історію кохання українки Пелагії та італійського купця Ромуальдо Міккеліні.
  7. Водолій. Ще один фонтан після реставрації через довгий простой. Водолій не працював близько 20 років, поки в 2018 його не відреставрували. Йому відновили чашу, встановили освітлення і облагородили територію навколо. Головну скульптуру створила Теодозія Бриж в 70-х роках.
  8. Івасик-Телесик. Казкова композиція знаходиться у Стрийському парку. Вперше фонтан на цьому місці з’явився ще в 60-х, але поступово занепав і перестав використовуватися. У 2011 році почалася глобальна реконструкція, і фонтан з хлопчиком і лебедями відновили. А заодно змінили систему подачі води на більш сучасну.
  9. Фонтан з русалками. Цей фонтан знаходиться в тому ж Стрийському парку, і колись його побудували в якості елемента виставки. Це був далекий 1894. З тих пір на його місці розбивали клумби, а пізніше знову відновили фонтан. Творець русалок – скульптор Ярослав Скакун. Незважаючи на те, що закінчити проект за планом так і не вдалося, він точно заслуговує на увагу.
  10. Фонтан з рибами. Це фонтан на Головному вокзалі, тож саме його мандрівники бачать в першу чергу. Він знаходиться прямо по центру невеликої площі навпроти центрального входу. Навколо – розворотне автомобільне кільце.