Парки та сквери Львова, де можна гуляти досхочу

Львів – неймовірне місто з величезною кількістю цікавих місць. Серед них багато парків і скверів, де можна гуляти, скільки захочеться. Ми в Fest-Tour хочемо поділитися з вами найбільш мальовничими куточками.

Парк культури і відпочинку ім. Богдана Хмельницького

Найбільший розважальний парк міста – із різноманітними атракціонами для дітей і дорослих. Він досить молодий – заклали його в 1951 році. Загальна площа становить близько 26 га. Колись на цьому місці був Пелчинський став з військовими купальнями. Тут же проводилися спортивні та військові змагання, були стайні і зимовий каток. Але став висох, і його територію вирішили облагородити. У проекті парку відразу заклали Зелений театр, кінотеатр, сцени, спортивний зал і стадіон. Зараз тут є ще й багато кав’ярень і різноманітних затишних куточків для відпочинку.

Стрийський парк

Улюблений парк городян став таким цілком заслужено. Це один з найбільших і мальовничих парків Львова. Його заклали за проектом іменитого на ті часи садівника Арнольда Рерінга. На дворі був 1876 рік. Активні роботи продовжилися в 1879, але остаточно парковий ансамбль сформували тільки до 1894 року. Це було пов’язано з відкриттям Крайової виставки, тому зверху перебували виставкові павільйони, а знизу – декоративні рослини. Зараз парк прикрашає ставок з лебедями, тропічна оранжерея, більше 250 видів унікальних рослин і фонтани. Зокрема, популярний серед туристів і городян фонтан Івасик-Телесик.

Високий замок

Це парк, закладений на стику двох гір – Княжої і Замкової. Тут останки стародавніх фортифікаційних споруд переплітаються з сучасними майданчиками для відпочинку. Парк закладений в 1838 році, і він може похвалитися безліччю цікавих пам’яток – від оглядового майданчика до телевізійної вишки і грота з левами. Загальна площа – понад 30 га.

Парк ім. Івана Франка

Затишний парк ідеально підходить для неспішних прогулянок на природі далеко від міського шуму. Незважаючи на те, що він знаходиться в центрі, йому вдається залишатися тихим і відокремленим. Це найстаріший парк Львова, і знаходиться він прямо перед університетом ім. Івана Франка. Деякі дослідники вважають його найстарішим парком у всій Україні. Він заснований в кінці 16 століття за участю патриція Шольц-Вольфовича. Територія займає близько 11 га. Зараз крім майданчика, місць для відпочинку, альтанок та інших приємних локацій тут знаходиться будинок почесного консульства Болгарії у Львові.

Залізна вода

Це порівняно невеликий зелений парк неподалік від центру. Його відкрили на самому початку 20 століття, і свою назву він отримав завдяки мінеральним джерелам. Місцева вода багата залізом. Але парк цікавий не тільки нею, а ще й унікальним ландшафтом. Справжня пересічена місцевість посеред міста. І до речі, саме тут знаходиться джерело річки Полтва. А навколо – столітні буки.

Сквер ім. Іоанна Павла ІІ

Це зовсім невеликий сквер біля храму Різдва Пресвятої Богородиці. Навесні тут розквітають сакури, які приваблюють гостей з усієї країни заради фантастичних фотографій. Сквер знаходиться в Сихівському районі на місці зустрічі Папи Іоанна Павла ІІ з українською молоддю в 2001 році.