Річки, які є в Карпатах

Гірські річки – окрема історія. Швидкі, стрімкі, кришталево чисті і холодні – вони сильно відрізняються від річок на рівнинній місцевості. А чи знаєте ви, що в Карпатах налічується понад 20 тисяч річок, включаючи так звані малі? У 450 з них протяжність понад 10 км. Звичайно, дійсно великих і потужних в десятки разів менше, але цифри вражають! І ми в Fest-Tour вже розібралися у всьому докладніше. Сьогодні поговоримо про основні річки Карпат!

  1. Дністер. Велика повноводна ріка, яка на території України поступається масштабами тільки Дніпру. На Дністер їдуть рибалки і любителі романтичних круїзів. У процесі можна насолодитися розкішними видами і влаштувати собі справжню оглядову екскурсію. Дністер – одна з двох поздовжніх річок Карпат. Це річки, які повноводні в будь-яку пору року. Друга така річка – Біла Тиса.
  2. Прут. Прут стрімко рухається вперед з висоти понад 1700 м. Він привертає увагу великою кількістю порогів і водоспадів, а відповідно – красивими краєвидами. Тут же проводять змагання любителі сплавів на байдарках. Історія Прута тісно пов’язана з історією гори Говерли. За легендою була дівчина, яка полюбила молодого гуцула на ім’я Прут. Але її батько заборонив парі зустрічатися, і від горя дівчина стрибнула зі скелі в прірву, а юнак просто пропав без вісті. Незабаром на цьому місці з’явилася гора Говерла та річка Прут, яка бере з неї витоки.
  3. Білий Черемош. А це вже варіант для любителів спорту та екстриму. На Білий Черемош їдуть в першу чергу за сплавами по ступінчастим порогам. Головне застати період повноводдя річки – зазвичай це друга половина весни, коли гірські річки наповнюються талими водами.
  4. Латориця. Латориця вважається досить небезпечною рікою. У неї крута вдача, і особливо неспокійна вона навесні, під час сходження снігу. Саме ця річка найчастіше стає причиною стихійних лих в Карпатах. Незважаючи на це її все одно люблять рибалки і туристи. На її берегах навіть проводяться рибальські фестивалі.
  5. Біла Тиса. Ця річка славиться своїми крутими віражами і високою швидкістю. Є навіть цікава легенда, згідно з якою Бог довго не хотів відпускати свою улюблену річку на Землю. Він ніяк не міг підібрати місце для неї, і зрештою вирішив створити нове русло. Його повинен був зорати найвитриваліший віслюк, але навіть він втомився від таких обсягів роботи, і почав кидатися з боку в бік. Тому русло Білої Тиси таке звивисте.
  6. Лімниця. Більшість витоків Лімниці знаходиться в дуже важкодоступних і високих місцях, тому це одна з найчистіших річок Карпат, і більш того – всієї Європи. А ще вона дуже багата на форель.
  7. Путила. Зараз вона відома трохи менше за своїх більш іменитих сестер, але насправді згадки Путили зустрічаються у багатьох українських письменників і поетів. Це знахідка для любителів екотуризму. Крім того, на березі знаходиться багато цікавих пам’яток. Наприклад, та сама дерев’яна церква без єдиного цвяха. До речі, вважається, що саме Путильщина – батьківщина карпатських знахарів і цілителів.