Сувеніри, які варто привезти зі Львова

Звичайно ж, питання, які сувеніри варто привезти зі Львова, хвилює всіх туристів. Тому ми в Fest-Tour вирішили скласти добірку із найбільш вдалих і цікавих ідей для натхнення.

  • Львівські солодощі. В першу чергу, це звичайно ж львівський шоколад, який давно став відомий за межами рідного міста. Шоколадні плитки, фігурки, цукерки зі всілякими начинками – очі розбігаються. На щастя, можна вибрати чудові подарункові набори в гарних упаковках. Крім шоколаду Львів славиться марципаном і карамеллю. Все це в кращих традиціях міста готується прямо на місці – на очах у відвідувачів. Можна навіть взяти участь в майстер-класах і зробити сувенір самостійно.
  • Львівська кава. Ще один чудовий гастрономічний сувенір. У Львові окрема кавова культура, без якої городяни вже не уявляють свого життя. Звичайно, привезти в подарунок чашечку віденської або запаяної кави не вийде, а ось кілька упаковок з різними зернами – цілком.
  • Алкоголь. Продовжуючи перелік гастрономічних сувенірів, не можна обійти увагою і алкоголь. Особливо славляться львівські настоянки, наливки та крафтове пиво. І, звичайно ж, медовуха за авторськими рецептами, які передаються тут із покоління в покоління. Вибір практично безмежний.
  • Гасові лампи. Цей оригінальний сувенір дуже популярний в місті. Є навіть тематичне кафе-музей, де колись в далекому 1853 році і була винайдена перша гасова лампа. Створили її галицькі аптекарі, пам’ятник яким стоїть біля входу. Вони випадково отримали гас в процесі експериментів з переробкою нафти, і тут же пустили його в справу. Сувенірні моделі можна купити практично по всьому місту – всіх можливих розмірів, форм і кольорів. Цілком робочі!
  • Свічки. Ще в Середньовіччі мистецтво виготовлення свічок у Львові досягло небувалих висот. Це було традиційним місцевим ремеслом, а львівський віск високо цінували у всій Європі. Величезний внесок у розвиток ремесла внесли численні монастирі. І до сих пір тут навіть проводиться щорічний Фестиваль свічок.
  • Мило ручної роботи. Та й косметика в цілому – за старовинними рецептами, з натуральних інгредієнтів. Все красиво, корисно і дуже пахуче! А в ті ж Чередні віки робота львівських миловарів цінувалася так само, як і робота воскобійників.
  • Мед. Ще в 15 столітті галицький мед доставляли в Австрію, Італію та інші європейські країни. Бортники використовували кілька технологій облаштування пасік, і одна з вулиць навіть носила назву Пасічна дорога. Мед і вироби з нього у Львові все ще на висоті.
  • Глина та кераміка. Тут і чарівні предмети побуту, і рідкісні прикраси ручної роботи. Посуд зі Львівщини в 19 столітті закуповував навіть Австрійський двір. Від вибору чарівних сувенірів розбігаються очі. Це можуть бути і цілком корисні чашки з тарілками, і просто милі сувеніри або оригінальні традиційні вироби.
  • Скло. Сувеніри з художнього скла теж заслуговують на увагу. У 60-х роках до Львова потрапила авторська технологія роботи з легкоплавким кольоровим склом прямо з Чехії. У кращих традиціях Львова, можна не просто купити готові подарунки, а навіть зробити їх своїми руками під час майстер-класу.