ТОП 5 пам’яток, які треба побачити у Львові

У Львові стільки цікавих пам’яток, що охопити все за один раз просто неможливо. Саме тому доведеться розставляти пріоритети. Щоб вам не довелося болісно вибирати найкраще з кращого, ми в Fest-Tour вже підготували добірку з топ-5 місць, які потрібно побачити в першу чергу.

1. Площа Ринок

Неможливо приїхати до Львова і проігнорувати його головну площу. Перші згадки про неї датуються ще 14 століттям, хоча точно відомо, що з’явилася вона раніше. У місті завжди було багато купців, тому ринкова площа була скоріше необхідністю, ніж даниною звичному плануванню міст того часу. Тут завжди вирувало життя з раннього ранку до пізнього вечора. Ринок на площі існував аж до середини 20 століття.

Цікаво виглядає і місцева архітектура. По-перше, кожен будинок – невелика історична пам’ятка зі своєю історією. По-друге, якщо придивитися, легко помітити, що на кожному поверсі – не більше трьох вікон. Справа в тому, що мати ширші будинки могли тільки знатні люди і вищі чини духовенства, а тут жили в основному торговці. У центрі площі знаходиться велична Ратуша – зразок традиційного класицизму. У ній і зараз розміщені приміщення міської влади. А з оглядового майданчика зверху відкривається чудовий вид на місто.

2. Львівський оперний театр

Один з кращих оперних театрів Європи побудований в 1900 році. Це химерна суміш різних архітектурних та інтер’єрних стилів, яка до сих пір викликає фурор. Львівську оперу обожнюють не тільки театрали, а й любителі архітектурних цікавинок. Будівля нагадує найефектніші театри Відня або Парижа. Фасад прикрашають вісім муз над карнизом і три ефектні скульптури. І це не кажучи про ніши, колони та інші декоративні елементи. А інтер’єр простіше один раз побачити, ніж описати словами. Цікаво, що головний зал театру спроектований у формі ліри. А у внутрішньому оздобленні – не один кілограм золота.

3. Вірменська вулиця

Це давнє місце проживання вірмен у Львові і ще одна вулиця, кожна будівля якої може похвалитися своєю історією. В архітектурі химерно переплітаються східні християнські і європейські традиції. Саме тут знаходиться чудовий Вірменський кафедральний собор, закладений ще в 1363 році. Незважаючи на те, що вулиця пережила жахливу пожежу в 16 столітті і навалу військ на початку 18 – вона до сих пір може похвалитися масою цікавих куточків.

4. Личаківський цвинтар

Величний некрополь приваблює своєю потужною і вражаючою атмосферою. Можливо це прозвучить дивно, але Личаківський цвинтар став прекрасним місцем для прогулянок і насиченого культурного дозвілля. Саме тут поховані Маркіян Шашкевич, Іван Франко, Соломія Крушельницька і безліч інших видатних особистостей. Так що всього одна екскурсія подарує масу вражень і нової інформації про історію не тільки Львова, а й усієї України, і навіть Європи. Всього на території понад 300 тисячі поховань, і близько 2 з них – дивовижні склепи, які можна вивчати годинами.

5. Високий замок

Неможливо уявити поїздку до Львова без підйому на Замкову гору і прогулянки парком. Тут – кілька оглядових терас, телевежа, грот з левами, копець Люблінської унії, пам’ятний знак Максиму Кривоносу і ще дуже багато цікавих секретів. Нудьгувати на території точно не доведеться. Тим паче, сам парк куди більший, ніж здається на перший погляд – 36 га. А підйом на вершину зовсім нескладний завдяки облагородженим доріжкам.