Цікаві факти про Високий замок у Львові

Високий замок – особливе місце у Львові та одна з головних його пам’яток. Його видно здалеку, і він щодня приваблює туристів і місцевих. Незважаючи на те, що вціліли тільки окремі фрагменти історичної споруди, тут є чим помилуватися. А мальовничий парк дозволяє відволіктися від повсякденної рутини. Ділимося цікавими фактами про Високий замок!

  1. Почнемо з основного. Площа парку становить близько 37 гектарів, і тут завжди прохолодно. Крім того, саме тут знаходиться найбільш ефектний оглядовий майданчик для знайомства зі старим містом.
  2. До сих пір неможливо точно встановити, коли на цій території з’явилися перші споруди. Одні вчені вважають, що спочатку тут була дерев’яна фортеця, інші – що відразу кам’яна. А треті наполягають, що окремі дерев’яні фрагменти вказують на існування на території ще більш давнього язичницького капища.
  3. Гора, на якій знаходиться парк, в буквальному сенсі зберігає в собі фрагменти польської історії. Існують свідоцтва, що сюди звозили пісок і землю з різних історичних регіонів Польщі.
  4. Говорячи про документальні свідчення, точно відомо, що замок став кам’яним після 1362 року, коли король Казимир захопив Галицьке князівство.
  5. Високий замок повторював обриси гори, на якій був побудований. Тому у нього витягнута форма з традиційними кутовими вежами. Найвищою була дозорна західна вежа. Внутрішня територія ділилася палацом на дві різні зони. Склади та казарми ховалися в стінах. Це досить стандартна форма фортифікаційної споруди європейських міст.
  6. Завдяки вдалому розташуванню взяти Високий замок штурмом вдалося тільки в 1648 році. Здійснив це загін під командуванням Максима Кривоноса. Пізніше, в 1672 році, його зайняли турки. А на початку 18 століття замок сильно постраждав від шведських військ і втратив своє стратегічне значення.
  7. З другої половини 18 століття замок повільно, але впевнено почали розбирати на каміння. Його використовували як будівельний матеріал в різних частинах міста, і там частини перебувають досі. Остаточно розібрали фортецю в 19 столітті.
  8. Парк на території Високого замку був офіційно організований в 1835 році. Для цього спочатку зміцнили схили і засадили їх деревами. До речі, на території налічується понад 50 видів дерев, переважно листяних.
  9. Крім парку та окремих руїн на території Високого замку є багато інших цікавих об’єктів. Наприклад, курган на честь Люблінської унії, телевізійна вежа, Будинок садівника. А ще – рукотворна печера, яку охороняють кам’яні леви. Колись вони стерегли стару міську ратушу. Тут же проходить незвичайний хресний шлях, а точніше – ландшафтно-скульптурна композиція, що повторює шлях Ісуса Христа на Голгофу.
  10. Вже близько 20 років час від часу з’являються розмови про відновлення споруди замку. А останні кілька років почалися дискусії і про будівництво канатної дороги. До чого вони призведуть? Дізнаємося!