Виставка ретро-автомобілів у Львові

Leopolis Grand Prix – це Міжнародний фестиваль ретро-автомобілів, який щорічно проводиться у Львові. В нього також входять парад учасників та змагання по легендарному маршруту «Львівський трикутник». У 2018 році зареєструвалися понад 500 учасників з 15 країн. А це близько 200 автомобілів і представники 50 світових автоклубів.

Мета фестивалю дуже проста: відродити ретро-гонки по історичному маршруту. Виставка створена і проводиться на замовлення обласної адміністрації та Львівської міської ради для розвитку автомобільного туризму, популяризації привабливості Львівської області для мандрівників, поширення руху по збереженню та відновленню класичних автомобілів.

Як взяти участь в ретро-гонці?

Участь у виставці і змаганнях беруть автомобілі, що відповідають таким критеріям:

  • До 1968 року випуску;
  • З оригінальним двигуном і кузовом.

Окремо проходить конкурс елегаціі. У ньому беруть участь тільки ексклюзивні авто або машини до 1983 року. Це своєрідний конкурс автомобільної моди. Його завдання – відтворити епоху, особливості та атмосферу автомобіля. Учасники готують цілі номери і презентації. Головні критерії – зовнішня естетика авто, відповідність зовнішнього вигляду власника епосі, сценічна постановка в будь-якій формі, а головне – креативний підхід.

Всі учасники повинні попередньо зареєструватися на сайті, підтвердити реєстрацію на місці, взяти участь в заході і залишити автомобіль на території виставки до її закінчення.

Історична довідка

Фестиваль-виставка проводиться з 2011 року. Це історичні перегони по місту і за його межами, які увійшли в офіційну програму світових ретро-фестивалів. Крім гонки, проходить і багато інших цікавих заходів: ретро-парад, виставка, конкурси та майстер-класи, тематичні модні покази і багато іншого.

Крім класичних гонок, в програму входить також національне змагання на вітчизняних автомобілях. У ньому беруть участь власники антикварних «Запорожців» з різних куточків країни і навіть з-за кордону.

Траса для змагань

Проект траси з’явився в 1927 році – навіть раніше, ніж в Монако. Проходила вона по вулиці Вітовського, площі Франка, вулицях Стрийській та Гвардійській. Але перші змагання пройшли тільки в 1930. Кільцевий маршрут львівськими вулицями назвали «Львівським трикутником» через відповідну форму – трикутника зі зрізаними кутами. До сих пір траса залишилася незмінною.

Від європейських маршрутів львівський відрізнявся специфікою місцевої транспортної розв’язки: значну частину дороги покривають трамвайні колії. Друга особливість – базальтова бруківка, а третя – значні перепади висоти. Така специфіка зробила львівську трасу однією з найскладніших в Європі на момент її появи.

Формат змагань не відрізняється від Гран Прі Монако. Львівські гонки в 1930 році були визнані кращими в історії України та Польщі. А в 1931 вони вже отримали статус міжнародних. Ще рік тому вони отримали статус Гран Прі Львова. А це – саме по собі унікальне явище. Зазвичай такий статус присвоюється країні, а не окремому місту.

А щоб дізнатися ще більше новин про важливі міські події і не пропускати екскурсій у Львові, звертайтеся до нас в компанію Fest-Tour!