Аптека-музей «Під чорним орлом» у Львові

Аптека-музей «Під чорним орлом» у Львові – це не просто туристична розвага, а й цілком собі діюча аптека, найстаріша в місті. Розташовується вона на площі Ринок у будинку на перехресті, з якого починаються Ставропігійська і Друкарська вулиці. Сьогодні це унікальний аптечний комплекс, в якому зібрано кілька тисяч експонатів. Над колекцією працювали не тільки фармацевти і вчені, а й просто зацікавлені ентузіасти.

Історія музею

Музей історії фармації побудований в 1966 році. Вже в 1972 він отримав статус народного. Протягом п’ятнадцяти років після цього на території проводився цілий комплекс ремонтних і реставраційних робіт, в яких брали участь провідні фахівці Львівської майстерні. Їх зусиллями більшості прибудов і приміщень вдалося повернути їх початковий середньовічний вигляд. Так до аптеки приєдналися додаткові кімнати, підвальна галерея і відреставрований флігель. Площа музейного комплексу зросла в чотири рази.

Уже при заснуванні музею тут налічувалося майже три тисячі експонатів, а до кінця всіх робіт їх кількість перевищила вісім тисяч. Щорічно сюди приходять сотні тисяч гостей, включаючи жителів міста і туристів.

Весь посуд, колби, обладнання та вироби – виключно оригінальні. На деяких з них можна побачити символи інших аптек: орла, корону, зірку та інші. Саме в такому стилі і називалися львівські аптеки того часу: «Під чорним орлом», «Під золотою зіркою», «Під Фемідою», «Під Святим Духом», тощо.

Експозиція музею

Аптека-музей «Під чорним орлом» налічує 16 залів загальною площею близько 700 квадратів.

  • Екскурсія починається в торговому залі. Її стеля прикрашена розписом майстра Штааля, який датується початком 19 століття. Овальні медальйони символізують чотири стихії: воду, вогонь, повітря і землю. Цікавий експонат – фармацевтичні ваги на метрових бронзових фігурах бога медицини Асклепія і богині здоров’я Гігеї. Тут же можна купити сувеніри, ліки і відоме «Залізне вино».
  • Другий зал – матеріальна кімната, де колись був склад медикаментів. Тут можна подивитися на колекцію посуду, колб і пробірок, різноманітного аптечного обладнання, патентів та інших документів різних епох.
  • У старовинній лабораторії представлені всі етапи приготування препаратів, переробки сировини та інші нюанси технологічних процесів. Є і невелика аптечна кухня, де виготовлялися ліки.
  • У кімнаті історії фармації докладно і наочно викладені різні етапи розвитку цієї науки від стародавніх часів і до наших днів, починаючи історією Стародавнього Єгипту, Греції та Риму, Близького Сходу та середньовічної Західної Європи.
  • Чотириповерховий флігель датується 15-16 століттями. Вперше його відреставрували в 1757 році. Тут знаходиться бібліотека з тисячами книг і алхімічна лабораторія зі старовинними гравюрами.
  • В аптечних підвалах реконструйовані інтер’єри і оснащення 18 століття. Тут же зберігаються бутлі і бочки для медичних вин.
  • Внутрішній дворик музею-аптеки теж особливий. Це єдина ділянка у Львові, де в наш час повністю і в деталях вдалося відтворити вигляд житлового будинку багатих городян 16-17 століть.

А щоб провести вільний час з користю та інтересом, звертайтеся до досвідчених гідів Fest-Tour у Львові! Більше не доведеться витрачати свій час на пошуки цікавих місць і заходів.