Львів – кавова столиця України. З чого все почалось?

Міцна ароматна кава – одна з перших асоціацій зі Львовом. Тут її люблять, вміють готувати і пити. Кава у Львові – на будь-який смак: в турці, з цукром або без, з лимоном або спеціями, запаяна кава, кава з яєчним білком, з медом, з горіхами, з будь-якими іншими цікавими добавками. У кожного майстра – свої секрети.

Це сьогодні Львів – місто нескінченних кав’ярень. Більшість з нині улюблених закладів відкрилися протягом останніх 20 років. У той же час з’явилися і різні фестивалі, конкурси та справжні майстерні. Починалося ж все зовсім не так.

Екскурс в історію

Звання кавовій столиці не звалилося на Львів саме собою. Довгі роки кава тут не користувалася якимось видатним попитом. Але все змінилося завдяки Юрію-Францу Кульчицькому, талановитому активісту, діячеві та підприємцю. Саме він навчив цінувати каву не тільки місто, а й всю країну, і половину світу.

У 1683-му році він заснував першу віденську кав’ярню, одну з перших в Європі – «Hof zur Blauen Flasche», «Під синьою пляшкою». Але оскільки його батьківщиною була Львівщина, незабаром нова традиція докотилася й туди. Докотилася та впевнено прижилася на роки.

За легендою, під час звільнення Відня підприємливий Юрій-Франц Кульчицький попросив в якості трофея кілька мішків хорошої чорної кави. Зневірившись привчити вибагливих віденців до гіркого турецького напою, він винайшов солодкий, м’який і делікатний варіант кави по-віденські. Пізніше крім цукру він почав додавати туди молоко і мед. Подаючи свій винахід разом з десертами, він нарешті знайшов визнання серед городян.

Перша львівська кав’ярня відкрилася в 1829-му році. Місцеві жителі настільки перейнялися напоєм, що більше не розлучалися з ним на всі наступні сторіччя. Почалася справжня кавова лихоманка, а приготування і розпивання стали самостійним ритуалом, міцно вкоріненим в повсякденному житті.

Кав’ярні перетворилися на справжні клуби за інтересами. У них призначали побачення і ділові зустрічі, проводили різні заходи, влаштовували дружні посиденьки. Тут збирався інтелектуальний і культурний бомонд, проходили політичні дебати і навіть камерні концерти.

Кавові мандри

Не можна приїхати до Львова і не прогулятися по місцевих кав’ярнях та магазинчиках. Адже в них – стільки всього цікавого як для тих, хто тільки починає перейматися смаком і тонкощами чудового напою, так і для досвідчених та вимогливих гурманів.

Похід по львівським кав’ярням гідний окремої туру, адже скрізь – свої хитрощі і багатовікові секрети. У місті благополучно сусідять як заклади з багатою та різноманітною історією, так і місця останньої хвилі, де можна спробувати все найновіше та найцікаве.

У кожної кав’ярні – свої легенди, таємниці і скелети в шафі. Але і це не все! Останні роки у Львові регулярно проводяться різні ярмарки, кавові фестивалі та інші тематичні заходи, які обов’язково варті уваги.

Щоб не переживати про те, як би нічого не упустити та осягнути неосяжне, Fest-Tour пропонує свій унікальний тур «Таємниці львівської кави». Протягом кількох годин всі бажаючі зможуть відвідати найцікавіші місця, зорієнтуватися у всьому різноманітті та дізнатися масу нових цікавих фактів про львівську кавову культуру! Все це – за доступною ціною! Тут знайдете всі екскурсії Львовом.