Не кавою єдиною. Львів запрошує на пиво

Разом з кавою і шоколадом, львівське пиво – своєрідна пам’ятка. Варити його тут почали давно, ще в 15-му столітті. У 1533-му році польський король видав офіційний дозвіл на пивоваріння у місті.

Чималу роль у розвитку своєрідного мистецтва зіграли і ченці, які варили свої напої з добірного хмелю, кращого солоду та найчистішої артезіанської води. Бездоганна якість незабаром прославила місцеве пиво далеко за межами міста, по всій Австро-Угорської Імперії, а в подальшому – по території Радянського Союзу.

Легендарний смак і статус не змінилися і з незалежністю України, та зберігаються донині. Якісне, смачне та недороге львівське пиво приваблює туристів і гостей з усього світу.

Пивоварінню присвячені музеї, фестивалі, конкурси та інші заходи. Саме у Львові був створений унікальний український Музей пива, в експозиції якого – обладнання, рецепти, тари та інші дрібниці, що збереглися ще з часів перших майстерень.

Львівські пивоварні

У Львові діє безліч пивоварень. Крім того, багато ресторанів мають власне виробництво. Найвідоміші і популярні місцеві марки:

  • Старгород. Ресторан-пивоварня в самому серці Львова пропагує ідею живого пива, яке тут варять прямо на очах відвідувачів. Тут також проводяться екскурсії по пивоварні, під час яких можна спробувати місцеві сорти «з-під ножа». Також в ресторані грає жива музика і проводяться різні заходи.
  • Королівська пивоварня. Варити пиво тут, за легендою, почали ще в 12-13-х століттях, а продавати – в 14-му. До особистої пивоварні короля Лева завжди пред’являли підвищені вимоги, і вона сповна їм відповідала. Вважається, що тут було п’ять сортів пива з різними магічними здібностями: пиаво правди, сили, мужності, достатку і влади. Найміцнішим було пиво Правди. Саме їм король зустрічав гостей, завдяки чому йому роками вдавалося оточувати себе тільки чесними і відданими соратниками.
  • Театр пива. Принципово новий експериментальний проект, який поставив перед собою амбітне завдання: створити і привнести іншу, справжню культуру пива, відібравши пальму першості у монополістів і маркетологів. Тут лідирують незвичайні смаки, креативні концепції і нескінченні експерименти з інгредієнтами.
  • Кумпель. Перший цілодобовий ресторан-пивоварня, в якому кожен може знайти притулок в будь-який час. Мідні чани стоять прямо серед залу, так що всі можуть поспостерігати і долучитися до процесу народження живого пива.
  • «Львівське пиво». Найвідоміше українське пиво з широким вибором сортів на будь-який смак. Воно ж – перше Львівське пиво, варити яке почали ще монахи.
  • «Перша приватна броварня». Одне з найвідоміших підприємств, яке входить в четвірку українських лідерів. Продукція розповсюджується по всій Україні і експортується ще в десятки країн.

Хмільні пригоди

А щоб не тільки насолодитися львівським пивом, а й дізнатися багато цікавої інформації і провести приємний вечір в кращих пивних ресторанах під веселі розповіді та місцеві байки – звертайтеся до нас в Fest-Tour.

Під час екскурсії «Пивний Львів» всі бажаючі зможуть продегустувати різні сорти, оцінити майстерність пивоварів в справжньому Театрі Пива, дізнатися місцеві хитрощі приготування хмільного напою і з задоволенням розслабитися під живу музику. Не вживаєте пива, тоді ось повний перелік екскурсій Львовом.